פוסט הקרטונים הגדול! 10 רעיונות לפעילויות ומשחקים מקופסאות קרטון ♻️ לפעוטות סביב גיל שנה


1. משחק השחלת כדורלפניכם ארגז קרטון שהגיע אלי במשלוח עם משחקים שהזמנתי לאליה (כן, אני גם אוהבת לקנות משחקים ולא רק להכין 🙂). מבחינתי, ארגז קרטון זה אוצר! ולרוב אם הוא במצב טוב אני מוצאת לו שימוש מעניין💡הפעם הפכתי את הארגז למשחק השחלת כדור.


אז מה עשינו ואיך שיחקנו?

בשלב ראשון אליה חקר את הארגז עם הידיים ועם הפה, הכניס ידיים לחורים ובעיקר נהנה להיעמד על הארגז ולדפוק עליו😁 אחרי זמן מה ששיחק וחקר בעצמו, התחלתי להשחיל כדורים לחור ומה שעניין את אליה הוא להציץ בתוך החור ולחפש את הכדורים שפתאום ״נעלמו״.


בעצם, המשחק מתאים לשלב ההתפתחותי בו מתפתחת יכולת של ״קביעות אובייקט״- ההבנה שאובייקטים ממשיכים להתקיים גם כשהם אינם בטווח הראייה. כלומר, אליה מתחיל להבין שחפץ שאינו רואה יותר לא נעלם לחלוטין והוא יכול לחפש אותו!זה משחק קלאסי לחזור ולשחק בו שוב ושוב. תינוקות ופעוטות אוהבים לחזור אל המוכר והידוע, כך נוצרת עבורם חוויה של ביטחון ובנוסף, עם התפתחות הכישורים הקוגנטיביים והמוטוריים של התינוק, מתפתח גם המשחק ובכל פעם אפשר לשחק קצת אחרת.


2. קופסת אורות צבעים וצלליות 🚥חתכתי צורות שונות בקופסת קרטון גדולה והדבקתי צלופן צבעוני, את שאר העבודה עשו קרני השמש☀️

אליה זחל לתוך הקופסה, הסתכל מבעד לחלונות הצבעוניים ואפשר ממש היה לראות את הפרצוף הסקרן והמופתע שלו כשהעולם נצבע בצבעים בוהקיםחיכיתי לאליה מהצד השני ושיחקנו משחק משותף של קוקו ופרצופים מצחיקים, אמנם היה קצר.. אבל מוצלח!


הפעילות מתאימה לגם לילדים גדולים יותר- אפשר כמובן להכין עם הילדים ביחד, להביט דרך החלונות הצבעוניים ולספר מהרואים, לחשוף לשמות הצבעים ועוד.


3. מנהרה מקרטוןהצטיידו בקרטון גדול, סרטים צבעוניים/ שרוכים/ מטפחות ובעצם כל דבר שאפשר לקשור (אפשר גם לשלב) ויש לכם מנהרה כיפית במיוחד שאפשר לשחק בה בהמון דרכים!


אנחנו נהנינו לזחול דרכה, לגלגל כדור, למשוך בשרוכים ולשחק משחקי קוקו:)איך הכנתי?

חתכתי שני פתחים בארגז והשארתי את ה״כנפיים״ על מנת שהארגז יהיה יציב יותר אפשר גם להדביק את הכנפיים למשטח באמצעות מסקנטייפ.


חוררתי את החלק העליון של הארגז והשחלתי שרוכים ארוכים וצבעוניים (רכשתי בחנות לחומרי יצירה- תוסיפו לרשימה;)) קשרתי קשר וכך נוצר אלמנט נוסף למשחק- אפשר למשוך את השרוכים ולשחק עם האורך שלהם (מבלי שישתחררו).


4. קוביות משחק ענקיותכשמצטברות להן יותר מדי קופסאות קרטון בבית... חייבים לחשוב מחוץ לקופסה;) עטפתי קופסאות קרטון שונות בנייר עטיפה צבעוני ומיד התחלנו לשחק!


בניתי מגדל גבוה ואליה פירק, ספרנו את הקוביות, שיימנו את הצבעים והמצאנו שירי קוביות מקוריים משלנו:)💡להוספת עניין, לפני שעטפתי את הקופסאות בניירות צבעוניים, הכנסתי לכל אחת קטניות/פעמונים קטנים ובכך הפכתי את הקוביות למרשרשות🎼

מסקנה- אין כזה דבר יותר מדי קופסאות קרטון!